Wieża SKYSAWA nominowana do międzynarodowej nagrody BREEAM Awards 2022

środa, luty 16, 2022 - 09:36

Wieża SKYSAWA zdobyła nominację w międzynarodowym konkursie BREEAM Awards 2022 w kategorii „Regional Award Central and Eastern Europe”. W 2020 r. o tą nagrodę walczyła niższa część kompleksu SKYSAWA. Laureatów plebiscytu poznamy już 22 marca podczas gali w Londynie.

Konkurs BREEAM Awards organizowany jest przez międzynarodową instytucję certyfikującą Building Research Establishment (BRE) Global. Jego celem jest wyłonienie inwestycji wyznaczających nowe standardy w zakresie rozwiązań proekologicznych i zrównoważonego budownictwa.

Nominacja w konkursie BREEAM potwierdza, że SKYSAWA jest jednym z najbardziej nowoczesnych  i zrównoważonych budynków powstających już nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Znalezienie się w tak prestiżowym gronie już po raz drugi tylko upewnia nas w przekonaniu, że udało nam się stworzyć niezwykłe miejsce na biurowej mapie Warszawy – podkreślił Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Nominacja do BREEAM Awards 2022 to nie tylko potwierdzenie, że budynek spełnia techniczne i projektowe kryteria pozwalające na zaklasyfikowanie go jako zrównoważony, ale także uznanie osiągnięć i wkładu w rozwój ekologicznego budownictwa wszystkich zaangażowanych w jego realizację – zauważyła Natalia Kwiecińska, Senior Sustainability Advisor w Gleeds Polska.

SKYSAWA to flagowa inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości. Kluczowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja w ścisłym centrum stolicy tuż obok Ronda ONZ. Jako jedna z nielicznych inwestycji w Warszawie posiada bezpośrednie połącznie ze stacją metra. Zgodnie z harmonogramem zakończenie budowy wieży liczącej ponad 155 m wysokości zaplanowano na czwarty kwartał 2022 r. Pod koniec stycznia br. cały kompleks został wynajęty przez PKO Bank Polski.

Pozostałe inwestycje nominowane do BREEAM Awards 2022 w kategorii „Regional Award Central and Eastern Europe” to V.Offices w Krakowie, M1 w Łodzi oraz obiekt M1 w Poznaniu.

 

***

O inwestycji SKYSAWA

SKYSAWA to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 34 550 mkw., którego budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca 2019 r. Kluczowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja w ścisłym centrum stolicy tuż obok Ronda ONZ, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II. SKYSAWA jako jedna z nielicznych inwestycji w Warszawie będzie mieć bezpośrednie połącznie ze stacją metra. Obiekt posiada certyfikat BREEAM Interim na najwyższym poziomie Outstanding. Zgodnie z harmonogramem budynek A inwestycji liczący około 9.880 mkw. był gotowy w trzecim kwartale 2021 r., zaś zakończenie budowy budynku B - wieży liczącej 155 m wysokości zaplanowano na czwarty kwartał 2022 r. Inwestorem kompleksu SKYSAWA jest Polski Holding Nieruchomości. Za realizację inwestycji odpowiada konsorcjum firm PORR, TKT engineering i ELIN. Nadzór inwestorski nad budową sprawuje polski oddział międzynarodowej grupy konsultantów – Gleeds Polska.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 150 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,4 mld PLN Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. Od 13 lutego 2013 roku PHN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

 

Powrót do listy aktualności