Stabilne wyniki finansowe Grupy PHN w 2021 roku

środa, Kwiecień 27, 2022 - 17:41

W 2021 r. Grupa Kapitałowa PHN osiągnęła stabilne wyniki finansowe dzięki konsekwentnie prowadzonej dywersyfikacji działalności i ścisłej kontroli kosztów. Zysk netto wzrósł do 73,7 mln PLN wobec 70,1 mln PLN w 2020 r.

W ubiegłym roku, pomimo trudnych warunków rynkowych związanych z pandemią, zakłóceniami w łańcuchach dostaw, wzrostem kosztów pracy i materiałów budowlanych, czy też głębokimi zmianami na rynku biurowym, spółka utrzymała wynik z najmu na poziomie zbliżonym do 2020 r. Utrzymane w ryzach były także koszty działalności. Celem strategicznym Grupy PHN pozostaje zwiększanie wartości spółki i dalsza poprawa efektywności, jednak wiele zależy od nieznanych jeszcze konsekwencji gospodarczych wojny w Ukrainie.

Mamy za sobą pełen wyzwań rok. Pomimo niesprzyjających warunków rynkowych naszej spółce udało się osiągnąć stabilne wyniki finansowe i zrealizować wiele ambitnych przedsięwzięć. Bez szwanku przeszliśmy przez czas pandemii i umocniliśmy fundamenty naszej działalności. Prowadzimy zdywersyfikowaną działalność, co pozwala nam na wzmacnianie naszej pozycji w różnych segmentach rynku  – powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Spółka uważnie obserwuje zmiany na rynku nieruchomości, w tym w obszarze najmu, dostosowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientów. Portfel Grupy PHN obejmuje ponad 156 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,5 mld PLN, co plasuje spółkę w czołówce największych firm nieruchomościowych w Polsce.

PHN zawarł jedną z największych od początku pandemii umowę najmu powierzchni biurowej na polskim rynku. Flagowa inwestycja PHN - budowany obecnie kompleks biurowy SKYSAWA w centrum Warszawy, została w całości wynajęta PKO Bankowi Polskiemu. W tym roku PHN przekaże do użytku inny biurowiec klasy A – położony na warszawskim Muranowie budynek INTRACO Prime, gdzie popisano już pierwszą umowę najmu, a z kolejnymi klientami toczą się zaawansowane rozmowy.

W ramach strategii dywersyfikacji PHN stawia także na dalszy rozwój budownictwa mieszkaniowego. Obecnie w realizacji są trzy inwestycje. Spółka planuje także rozpoczęcie budowy osiedla przy ul. Kolejowej w Warszawie oraz kolejnych projektów mieszkaniowych.

PHN dostrzega rosnący potencjał rynku magazynowego, który zyskuje na znaczeniu w wyniki zwiększonego zapotrzebowania na usługi e-commerce. Prognozy rynkowe wskazują dynamiczny rozwój tego segmentu. Grupa dysponuje atrakcyjnie położonymi gruntami, które można przeznaczyć na inwestycje logistyczne.

Kolejnym segmentem, w którym obecny PHN jest sektor hotelowy. Wraz z Polskim Holdingiem Hotelowym spółka stała się w ubiegłym roku właścicielem warszawskiego Hotelu Regent, dawniej funkcjonującego pod marką Hyatt.

Ważnym wydarzeniem dla Grupy PHN była nominacja dla gdyńskiego projektu Yacht Park & Marina Yacht Park, który znalazł się wśród czterech finalistów nominowanych do prestiżowej nagrody międzynarodowego konkursu MIPIM Awards 2021 w Cannes w kategorii „Best Cultural and Sports Infrastructure”. Także budynek SKYSAWA, który jest jednym z najnowocześniejszych biurowców w Polsce, zyskał uznanie międzynarodowych ekspertów i został nominowany do nagrody w konkursie BREEAM Awards 2022 w Londynie za proekologiczne rozwiązania. To kolejna nominacja PHN w konkursie BREEAM Awards.

Spółka promuje także najwyższe zielone standardy na rynku nieruchomości. Prowadzone projekty są przyjazne ludziom i środowisku, planowane i budowane według zasad zrównoważonego rozwoju. W przypadku inwestycji realizowanych przez Grupę PHN podejmowane są działania, które obniżają ślad węglowy, skracają łańcuch dostaw czy wprowadzają energooszczędność budynków.

 

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 156 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,5 mld PLN Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. Od 13 lutego 2013 roku PHN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***

 

Dodatkowych informacji udziela

 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl