Oświadczenie Spółki

środa, Styczeń 18, 2023 - 15:41

Oświadczenie spółki Polski Holding Nieruchomości S.A. w związku z wystąpieniem posłanek Katarzyny Lubnauer i Krystyny Szumilas

 

W nawiązaniu do wystąpienia posłanek Katarzyny Lubnauer i Krystyny Szumilas z 17 stycznia br. w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Łowickiej 39 A, przedstawiamy poniższe wyjaśnienia.

Polski Holding Nieruchomości S.A. („PHN”) zarządza nieruchomościami, buduje je, sprzedaje, jak również kupuje.

Wspomniana nieruchomość przeznaczona jest do sprzedaży od 2015 r. W poprzednich latach prowadzone były postępowania sprzedażowe zarówno w trybie negocjacji ofertowych, jak i przetargu, które nie doprowadziły do finalizacji transakcji. Ostatni przetarg rozpoczął się we wrześniu 2022 r. i w ramach prowadzonego postępowania nie została złożona żadna oferta. Wówczas po raz kolejny spółka opublikowała informację o sprzedaży, ze wskazanym terminem składania ofert (do 30 listopada 2022 r.). W ramach tego postępowania zostało złożonych kilka ofert na zakup omawianej nieruchomości, w tym od Fundacji Polska Wielki Projekt. Oferta złożona przez Fundację była najkorzystniejsza spośród propozycji otrzymanych w tym postępowaniu. Sprzedaż nieruchomości przez PHN jest prowadzona zgodnie z obowiązującymi w spółce procedurami, z dochowaniem należytej staranności i na warunkach rynkowych.

Wszystkie procesy sprzedaży prowadzone przez PHN odbywają się na konkurencyjnych warunkach rynkowych i są zgodne z obowiązującymi w spółce transparentnymi procedurami.

Portfel Grupy PHN obejmuje ponad 150 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej około 3,6 mld PLN, co plasuje spółkę w czołówce największych firm nieruchomościowych w Polsce.

Grupa PHN konsekwentnie podwyższa wartość aktywów i zwiększa efektywność. Od końca 2015 r. do 30 września 2022 r. wartość godziwa nieruchomości należących do Grupy PHN wzrosła o ok. 75%, tj. o ponad 1,5 mld PLN (z 2 038,65 mln PLN do 3 569,38 mln PLN).

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 150 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,6 mld PLN. Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. Od 13 lutego 2013 roku PHN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności