Już w najbliższy weekend odbędzie się druga edycja Charytatywnych Regat Żeglarskich PHN-GDYNIA VIP RACING 2017

środa, Lipiec 5, 2017 - 19:41

W dniach 7-9 lipca br. odbędzie się druga edycja Charytatywnych Regat Żeglarskich PHN-GDYNIA VIP RACING 2017  na kabinowych jachtach żaglowych typu Balt 23. W tegorocznej edycji zmierzy się 28 drużyn. Wydarzenie tradycyjnie zostało połączone z akcją charytatywną, w ramach której każda z drużyn regatowych przekaże darowiznę na rzecz Hospicjum  dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni.

Regaty PHN-GDYNIA VIP RACING 2017 to zarazem rywalizacja sportowa i doskonała zabawa oraz wydarzenie promujące unikatowy na skalę Polski i Europy projekt deweloperski realizowany przez Grupę Kapitałową PHN - Yacht Park. Inwestycja oferuje 135 wyjątkowych apartamentów położonych w sześciu 5-kondygnacyjnych budynkach, które zajmą obszar ponad 6 tys. mkw. Unikatowość kompleksu Yacht Park zostanie dopełniona przez nowoczesną marinę, inspirowaną najlepszymi na świecie portami jachtowymi. Powstanie 120 miejsc postojowych oraz profesjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy. Luksusowy kompleks apartamentów wraz z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami stworzą miejsce, gdzie warto zamieszkać.

Regaty rozgrane zostaną w dniu 8 lipca br. na akwenie Zatoki Gdańskiej, a drużyny w drodze losowania zostaną podzielone na cztery grupy eliminacyjne. Nad przebiegiem regat czuwać będzie doświadczony sędzia. Wydarzenie PHN-GDYNIA VIP RACING 2017 zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni oraz patronatem Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Sponsorami regat są: Chopin Airport Development, Grupa LOTOS, MARVIPOL oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Dodatkowo do współpracy przy organizacji wydarzenia pozyskani zostali partnerzy o uznanej pozycji rynkowej: Hotel Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, importer samochodów marki Land Rover, producent personalnej odzieży żeglarskiej firma D.A.D., Wine Taste by Kamecki oraz lider rynku izotoników w Polsce - firma OSHEE. Patronat medialny nad regatami żeglarskimi objęli: Program 2 Telewizji Polskiej, Polska Agencja Prasowa, tygodniki Wprost oraz Do Rzeczy, portal rynku nieruchomości PropertyNews oraz magazyn żeglarski Jachting.

W tegorocznej edycji „PHN-GDYNIA VIP RACING 2017” udział wezmą następujące załogi:

 1. CBRE Sp. z o.o.
 2. Chopin Airport Development
 3. ENEA S.A.
 4. EuRoPol GAZ s.a.
 5. Full Colour Sp. z o.o.
 6. Grupa LOTOS S.A.
 7. Hillwood Polska Sp. z o.o.
 8. HM Inwest S.A.
 9. Kancelaria Głuchowski Siemiątkowski Zwara
 10. Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.
 11. PZL-Świdnik S.A. firma Leonardo Helicopters
 12. LOTOS Serwis Sp. z o.o.
 13. MARVIPOL S.A.
 14. Olivia Business Center
 15. ORLEN Aviation
 16. Poczta Polska S.A.
 17. Polski Holding Nieruchomości S.A.
 18. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.
 19. PGNiG Upstream Norway AS
 20. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 21. PROFBUD
 22. Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A.
 23. PwC Polska Sp. z o.o.
 24. SARE S.A.
 25. Totalizator Sportowy Sp. z o.o.
 26. Torus sp. z o.o. sp.k.
 27. Waryński S.A. Grupa Holdingowa
 28. WB Electronics S.A.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Pan Zbigniew Gutkowski - pierwszy w historii Polak, który wystartował w regatach okołoziemskich VELUX 5 Oceans Race oraz Vendée Globe. Podczas regat żeglarskich jacht Pana Zbigniewa Gutkowskiego klasy IMOCA Open 60, będzie zacumowany w Basenie Prezydenta w Gdyni. Udział w wydarzeniu weźmie również Pan Tomasz Cichocki, legendarny polski żeglarz oceaniczny, posiadający na koncie samotne opłynięcie kuli ziemskiej. 

Grupa Kapitałowa, jako wiarygodny i solidny partner biznesowy, w swoich działaniach kieruje się otwartością i wrażliwością na potrzeby społeczeństwa i w miejscach prowadzonych inwestycji dokładana starań, aby zrozumieć lokalne potrzeby oraz w optymalny sposób na nie odpowiedzieć. Dlatego też regaty żeglarskie „PHN-GDYNIA VIP RACING” to także akcja charytatywna, w ramach której każda z drużyn przekazuje darowiznę w wysokości 6.000,00 zł na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni, prowadzone przez Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Zebrane środki zostaną przeznaczone na opiekę hospicyjną podopiecznych. 

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl