Fundacja „Hotele dla Medyków” przekazała 100 tys. zł dla szpitala MSWiA w Warszawie

wtorek, Marzec 15, 2022 - 11:56

Fundacja „Hotele dla Medyków” przeznaczyła 100 tys. zł dla Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie na walkę z COVID-19. Dzięki tym środkom szpital dofinansuje zakup narzędzi neurochirurgicznych. 

- Od początku wybuchu pandemii Fundacja „Hotele dla Medyków” przeznaczyła już ponad 1,5 mln zł w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Tym razem darowizna w wysokości 100 tys. zł trafiła do warszawskiego szpitala MSWiA. Mamy nadzieję, że środki przekazane na dofinansowanie zakupu narzędzi neurochirurgicznych przyczynią się do jeszcze skuteczniejszej walki ze skutkami pandemii – podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Fundacji „Hotele dla Medyków” i prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

Marcin Mazurek, członek zarządu Fundacji „Hotele dla Medyków” i prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości, również podkreślił zaangażowanie fundacji w walkę z COVID-19. Świadczy o tym m. in. przekazanie kolejnych środków dla szpitala MSWiA w Warszawie. W maju 2021 r. szpital otrzymał już 100 tys. zł z fundacji na dofinansowanie zakupu ambulansu wyjazdowego ECMO. – Od początku pandemii jesteśmy aktywnie zaangażowani w udzielanie pomocy dotkniętym przez koronawirusa. Wprawdzie liczba zakażonych maleje, ale wciąż wiele osób walczy ze skutkami przebytej choroby. Liczymy, że środki przekazane na dalsze leczenie, pomogą w szybszym powrocie do zdrowia – powiedział prezes PHN.

- Darowizna Fundacji „Hotele dla Medyków” pozwoli nam na zakup nowoczesnego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii CSK MSWiA, gdzie leczymy pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. To niezwykle ważne, by lekarze mogli posługiwać się najwyższej klasy narzędziami chirurgicznymi i nieśli pomoc jak największej liczbie chorych. Rola specjalizacji zabiegowych jest nieoceniona. Zwłaszcza zaś dostrzec można to w tak trudnym czasie, którego obecnie doświadczamy. Dziękujemy – powiedział prof. dr hab. n. med. Waldemar Wierzba, dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Fundacja „Hotele dla Medyków” powstała w kwietniu 2020 r. z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego. Wspiera działania mające na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Fundacja – dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Hotelowego, Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Fundacji PWPW – zgromadziła łączną kwotę 3 mln 250 tys. zł. Do tej pory wypłaciła ponad 1,5 mln zł na działania związane z celami statutowymi. Więcej informacji o działalności Fundacji na stronie: https://phh.pl/fundacja/

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 150 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,4 mld PLN Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. Od 13 lutego 2013 roku PHN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności