Uroczyste przekazanie darowizny na rzecz Hospicjum „Bursztynowa Przystań” w Gdyni zebranej podczas pierwszych charytatywnych regat żeglarskich PHN-GDYNIA VIP RACING 2016

Monday, August 29, 2016 (All day)

W piątek 26 sierpnia br. odbyło się uroczyste spotkanie w celu symbolicznego przekazania darowizny w kwocie 75.000,00 zł na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni, zebranej podczas pierwszych charytatywnych regat żeglarskich „PHN-GDYNIA VIP RACING 2016”. Gościem specjalnym spotkania był Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek.

W charytatywnej akcji przekazania darowizny na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” udział wzięło piętnaście kluczowych podmiotów polskiej gospodarki, będących uczestnikami regat żeglarskich „PHN-GDYNIA VIP RACING 2016” zorganizowanych przez Polski Holding Nieruchomości S.A. na początku lipca br. Każda z załóg (ENEA S.A., EuRoPol GAZ S.A., Full Colour Sp. z o.o., Grupa LOTOS S.A., Hillwood Polska Sp. z o.o., Kancelaria Głuchowski Siemiątkowski Zwara, Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o., PZL-Świdnik S.A., OLIVIA BUSINESS CENTRE, Polski Holding Nieruchomosci S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., PROFBUD Sp. z o.o., Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A., PricewaterhouseCoopers Polska Sp. z o.o., Totalizator Sportowy Sp. z o.o.) wsparła działalność gdyńskiego Hospicjum kwotą 5.000,00 zł. Zebrana suma zostanie przeznaczona na opiekę hospicyjną podopiecznych dzieci.

Cieszy nas fakt, że na terenie Gdyni działają takie firmy jak Polski Holding Nieruchomości S.A., które rozumieją potrzebę wspierania lokalnych przedsięwzięć i niesienia pomocy potrzebującym, szczególnie dzieciom - najmniejszym i najbardziej bezbronnym istotom. Liczymy, że ten kierunek działalności będzie kontynuowany, a kolejni przedsiębiorcy będą brali przykład z Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. – powiedział Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni

Jesteśmy dumni, iż realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu, udało nam się połączyć rywalizację sportową pomiędzy liderami polskiej przedsiębiorczości z akcją charytatywną. Pragniemy pokazać, iż razem możemy zdecydowanie więcej, dzięki czemu wspólnie z uczestnikami regat żeglarskich „PHN-GDYNIA VIP RACING 2016” zwielokrotniliśmy kwotę, która została przeznaczona na wsparcie hospicyjnej działalności. A jeśli dzięki temu uda nam się chociaż na chwilę przywrócić uśmiech na twarzy dzieci, to będziemy mieli ogromną satysfakcję, że jest w tym cząstka naszego udziału. I to nam wystarczy – powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Regaty „PHN-GDYNIA VIP RACING 2016” były jednocześnie wydarzeniem inicjującym realizację unikatowego na skalę Polski i Europy projektu deweloperskiego realizowanego na terenie gdyńskiego Molo Rybackiego - YACHT PARK, luksusowego kompleksu mieszkalnego wraz z nowoczesną mariną dla 120 jednostek oraz zapleczem dla stacjonujących w niej załóg.

Regaty „PHN-GDYNIA VIP RACING 2016” spotkały się z dużym uznaniem wszystkich uczestników i będą cyklicznym charytatywnym wydarzeniem Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., odbywającym się na początku lipca.

***
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Kacprzak
tel. (22) 850 91 34
e-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl